6 nowych przypadków koronawirusa w powiecie

We wtorek 8 września 2020 r. Starosta Nowosolski poinformował o 6 nowych osobach, u których został potwierdzony koronawirus. W związku z sytuacją epidemiczną uczniowie trzech klas zostali skierowani na nauczanie zdalne.

– W ciągu ostatniej doby w Powiecie Nowosolskim stwierdzono 6 nowy przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie te przypadki dotyczą jednego ogniska – poinformowała Starosta Iwona Brzozowska. – W związku z potwierdzeniem kolejnych przypadków sanepid wdrożył stosowne procedury. W jednej z klas w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli sanepid podjął decyzję o nauczaniu zdalnym. Nauką zdalną zostały objęte również dwie klasy w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowej Soli. Uczniowie wraz z rodzinami przebywają na kwarantannie – czytamy w komunikacie.

Według danych na dzień 08.09.2020 r. bilans zachorowań od początku pandemii wynosi w powiecie nowosolskim 49 osoby. Spośród tej liczby aż 41 osób powróciło do zdrowia. Oznacza to, że w Powiecie Nowosolskim liczba aktywnych (potwierdzonych) przypadków wynosi na dzień dzisiejszy 8 osób.

Liczba osób w kwarantannie (na podstawie decyzji PPIS) wynosi 14.

Liczba osób w kwarantannie granicznej wynosi osób 91