50 lat Orkiestry Elektryka. Jubileuszowy koncert już w sobotę

Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Elektryk” istnieje już pół wieku. Ten wyjątkowy jubileusz orkiestra postanowiła uczcić koncertem, który odbędzie się w sobotę 22 kwietnia o godz. 18.00 w nowej hali widowiskowo-sportowej w Nowej Soli.

Plakat koncertu z okazji 50-lecia MOD ElektrykJubileusz to wielkie wydarzenie dla całej orkiestry. Zespół przez pięć dekad wpisał się w artystyczną historię nowosolskiego „Elektryka” oraz Nowej Soli. To święto orkiestra planuje uczcić na scenie. W najbliższą sobotę publiczność będzie mogła usłyszeć nowe utwory, nad którymi pracują muzycy pod batutą Kacpra Wojtkowiaka.

Nie zabraknie również sprawdzonych „hitów”, który można było usłyszeć na koncertach MOD 10-15 lat temu. Z obecnym składem MOD Elektryk wystąpią muzycy, którzy tworzyli orkiestrę przed laty. – Udało nam się dotrzeć do ok. 200 osób. Część z nich już nie gra, inni mieszkają za granicą, ale ponad 30 osób zgodziło się z nami zagrać – zapowiada dyrygent Kacper Wojtkowiak.

Swoją obecność zapowiadają również dyrygenci Janusz Gabryelski, założyciel i pierwszy kapelmistrz orkiestry oraz Artur Niemiec.

Jubileuszowy koncert będzie nie tylko ucztą muzyczną, ale także okazją do wspomnień, dlatego już dziś organizatorzy zapraszają na to wydarzenie wszystkich przyjaciół MOD Elektryk – muzyków, ich rodziny oraz mieszkańców Nowej Soli i całego powiatu.