20 tys. zł od Gminy Niegosławice na zakup tomografu

Samorządowa solidarność wykracza poza granice Powiatu Nowosolskiego. Na wtorkowej sesji radni Gminy Niegosławice zagłosowali za przekazaniem 20 tys. zł dotacji na zakup tomografu dla Wielospecjalistycznego Szpitala w Nowej Soli.

We wtorek 26 marca odbyła się sesja Rady Gminy Niegosławice. Jeden z punktów obrad dotyczył przekazania dotacji celowej na zakup tomografu dla szpitala w Nowej Soli.

Pierwszy gest solidarności

Już na początku marca Gmina Niegosławice zadeklarowała swoją chęć pomocy dla szpitala w Nowej Soli. Była to pierwsza taka deklaracja od samorządu spoza Powiatu Nowosolskiego.

Podczas wspólnego posiedzenia komisji z radnymi z Niegosławic spotkali się Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz Prezydent Wadim Tyszkiewicz. Spotkanie było okazją do przedstawienia potrzeb nowosolskiej lecznicy oraz podziękowania wójtowi i radnym za gotowość przekazania wsparcia finansowego.

Z myślą o pacjentach

Sąsiadująca z Powiatem Nowosolskim gmina zdecydowała się przekazać jednorazową dotację w wysokości 20 tys. zł.

– Wielu mieszkańców gminy i powiatu żagańskiego korzysta z pomocy nowosolskiego szpitala. Dlatego zdecydowaliśmy na taki gest solidarności. Wspólnie odpowiadamy za zdrowie naszych mieszkańców – podczas wtorkowej sesji argumentował Jan Kosiński, wójt Gminy Niegosławice.

Radni przyjęli uchwałę 14 głosami.

źródło: www.niegoslawice.pl