153 zawodników i wygrana Washi

Aż 153 zawodników z 17 klubów z całej Polski oraz Irlandii wzięło udział w XXIII Mistrzostwa Polski Kata Ju Jitsu Parami w Konotopie. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

16 listopada odbyły XXIII Mistrzostwa Polski Kata Ju Jitsu Parami – XXIII Otwarte Mistrzostwa Polskiej Akademii Ju Jitsu w Konotopie.

– Z każdym rokiem gościmy większą liczbę Klubów i zawodników. To oznacza, że nasz Turniej cieszy się popularnością wśród coraz szerszego grona zawodników, trenerów i rodziców – podkreślają organizatorzy.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonali Iwona Brzozowska – Starosta Powiatu Nowosolskiego, Henryk Matysik – Wójt Gminy Kolsko oraz Eugeniusz Sikora – Prezydent Polskiej Akademii Ju Jitsu

Młodzi zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach, we wszystkich kategoriach wagowych i wiekowych. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję oglądania rywalizacji we flagowej konkurencji Kata Ju Jitsu dzieci, juniorów i seniorów, konkurencji Grapplng Ju Jitsu (Judo) w kategorii dzieci i młodzików, oraz Fighting Ju Jitsu junior i senior.

Klasyfikację drużynową Turnieju wygrali gospodarze z Washi Konotop, na drugim miejscu uplasował się klub Bushido Żychlin, a na trzecim stopniu podium stanęła RS Akademia (Nowa Sól+ Zielona Góra). Miejsce czwarte Tora Zabór a piąte Konińskie Centrum Ju Jitsu.

Indywidualne wyniki zawodników z Washi Konotop – Medale złote: Felek Baliński, Emilia Drążek, Filip Czop, Antoni Dembicki, Zofia Grycaj. Medale srebrne: Miłosz Stroiński, Michalina Mulka, Michał Białas, Mikołaj Ladra, Miłosz Abramów, Wiktoria Domańska, Julia Marciniak. Medale brązowe: Damian Krzymowski, Nikola Balińska.