110 rocznica powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego

Z okazji 110 rocznicy powstania ZNP oraz 70 lat działalności ZNP w Nowej Soli dokonano odsłonięcia pamiątkowego obelisku.
W uroczystości wzięli udział członkowie ZNP, nauczyciele, młodzież oraz zaproszeni gości
min. wicewojewoda lubuski Jan Świrepo, prezydent Wadim Tyszkiewicz oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Andrzej Petreczko. Władze powiatu reprezentował starosta nowosolski Waldemar Wrześniak. Prezes Oddziału w Nowej Soli Jarosław Pilz przedstawił zarys historyczny powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego. Podziękował nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za ich trudną pracę.
Dzisiejsze obchody były okazją do wręczenia odznaczeń i tytułów honorowych dla członków nowosolskiej sekcji ZNP. Wśród odznaczonych znaleźli się:
1. Medal Komisji Edukacji Narodowej
JAROSŁAW PILZ – nauczyciel PSP 5 Nowa Sól, Prezes Oddziału ZNP w Nowej Soli ,

2. Złota Odznaka ZNP
MAŁGORZATA KONIECZNA – nauczyciel PP-1 Nowa Sól,
STANISŁAWA KOWALSKA – nauczyciel PG -1 Nowa Sól,

3.Tytuły honorowe
BARGIEL EDWARD – Honorowy Prezes Oddziału ZNP,
ŁAWNICZAK IRENA – Honorowa Przewodnicząca Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP,

4.Odznaka 50-lecia przynależności do ZNP:
SKRYPAK IRENA,
DZIUG JAN,
PAŁYS HELENA,
SZYMKUN DANUTA,

W trakcie obchodów wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy CKZiU „Elektryk” pod batutą Pana Artura Niemca, grupa przedszkolaków z PP-5 w Nowej Soli, uczniowie z LO,ZSP-2, ZSP4 w Nowej Soli oraz uczennice klasy fryzjerskiej z ZSP2 w Nowej Soli.