100-lecie Niepodległej w Spożywczaku

Od listopada 2017 r. do listopada 2018 r. w ZSP nr 4 w Nowej Soli realizowany jest program ”100 lecie Niepodległej w Spożywczaku”. W jego ramach odbyły się już dwa konkursy, w których swoje umiejętności wokalne i plastyczne zaprezentowali uczniowie. 15.11.2017 r. odbył się I Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Wzruszeń, uśmiechu i tematów do przemyśleń dostarczyła grupa wykonawców, która przedstawiła bardzo różnorodny repertuar, od Roty po współcześnie wykorzystywane w dziełach filmowych utwory z Miasta 44. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyły Martyna Mrozińska z klasy I Technikum Logistycznego, Paulina Przybylska z klasy I Technikum Logistycznego – mundurówka i Wiktoria Barbara z klasy II Technikum Organizacji Usług Turystycznych. Miejsce II wywalczyła Aleksandra Rzymańczuk z klasy III Technikum Logistycznego a miejsce III Paulina Sikorska również z klasy III Technikum Logistycznego. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na przedstawiony przez artystów repertuar. Za rok do udziału zostaną zaproszeni uczniowie wszystkich szkół powiatu nowosolskiego.

Na przełomie grudnia i stycznia 2018 r. odbył się „Konkursu plastyczny na plakat -100 lecie Niepodległej”. O zwycięstwie zdecydowały głosy uczniów Spożywczaka:
I miejsce zajęła Karolina Gleń klasa IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
II miejsce Grzegorz Gruszka klasa IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
III miejsce Patryk Szaub klasa I Technikum Logistyczne –mundurówka