100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski

23 czerwca br. odbył się rajd rowerowy „100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski”. Organizatorem było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli oraz nowosolanki.pl. W rajdzie wzięli udział m.in. Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak, Dyrektor „Elektryka” Grzegorz Königsberg oraz Aneta Pisarska, która  odpowiadała właśnie za organizację. Do pokonania były drogi asfaltowe, leśne oraz szutrowo-piaszczyste powiatu nowosolskiego Nadleśnictwa Nowa Sól oraz powiatu żagańskiego Nadleśnictwem Szprotawa.
Na trasie znalazły się m.in. Góry Kocie, Cisów, Borów Polski z Saharą, Bukowica, Zagóra i Wzgórza Dalkowskie.  Po drodze nie obyło się bez niespodzianek typu: zerwany łańcuch, urwany hak od przerzutki oraz uciekające powietrze z opon. Chętni za zgodą leśników mogli wejść na wieżę obserwacyjną oraz zwiedzić z klucznikiem najstarszą podziemną część Bytomia Odrzańskiego.