100 hoteli dla zapylaczy

Partnerzy akcji wspólnie dla pszczółEkologiczne warsztaty budowania hoteli dla owadów okazały się strzałem w dziesiątkę. Działanie odbyło się w ramach akcji Wspólnie dla owadów, którą Powiat Nowosolski realizuje wspólnie z Miastem Nowa Sól oraz Nadleśnictwem Nowa Sól.

Słoneczne sobotnie przedpołudnie sprzyjało rodzinnej zabawie w Centrum Aktywności Społecznej w Nowej Soli. Głównym punktem wydarzenia były warsztaty budowania hoteli dla owadów. Wraz z partnerami akcji WTZ, ZSP nr 3 i SOSW przygotowaliśmy 100 domków, które uczestnicy akcji mogli wypełnić ekologicznymi elementami np. drewnem, szyszkami, trzciną. Każdy uczestnik mógł zabrać swój domek ze sobą i postawić go w ogrodzie lub na działce.

Edukacyjny ul cieszył się zainteresowaniemDla najmłodszych CAS przygotował również warsztaty plastyczne. Z papierowych talerzyków oraz z plasteliny powstały piękne pszczółki.

W wydarzeniu wzięli także udział pszczelarze z nowosolskiego koła, którzy opowiadali o pszczołach i ich życiu – pomocny w tym był edukacyjny ul. Chętni mogli przymierzyć strój pszczelarza lub zajrzeć do ula.