Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Jana Pawła II w Nowej Soli

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II

ul. Wojska Polskiego 106, 67-100 Nowa Sól, tel. 068 387 29 31, www.zsp4.net.pl, zsp4nsol@o2.pl

• KIERUNKI KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2017/2018
– technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej.

NOWE KIERUNKI: technik logistyk z innowacją „klasa mundurowa”, technik spedytor, kucharz, piekarz, cukiernik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego.

• STYPENDIA

Stypendia naukowe za wyniki w nauce, za wybitne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach, za szczególne osiągnięcia sportowe. Nagrody rzeczowe dla Absolwenta roku, laureatów konkursów szkolnych i powiatowych.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4

• KÓŁKA ZAINTERESOWAŃ W SZKOLE– Koło Fotograficzne „W obiektywie”, Dyskusyjny Klub Edukacyjny, Spółdzielnia Uczniowska „Smakołyk”, Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariatu, Koło Kreatywne, Chór szkolny, Szkolne Koło Wojskowe GSR „SPOŻYWCZAK”, Szkolny Klub Sportowy SKS, Koło Cyklistów, Koło Młodych Logistyków.

• KONKURSY ZAWODOWE – Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności, Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna i Spedycyjna, Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny, Ogólnopolska Olimpiada o Rynku Pracy-liczne sukcesy uczniów.

• MOŻLIWOŚĆ NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH

Język angielski i język niemiecki
– na poziomie podstawowym we wszystkich zawodach
– na poziomie rozszerzonym w zawodach technik logistyk, technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa

• PRAKTYKI ZAWODOWE

Szkoła organizuje 4-tygodniowe praktyki zawodowe w kl. 2 i 3, w zależności od zawodu, na terenie kraju i za granicą.

Tort wykonany przez uczniów na Targi Pracy i Edukacji w 2016 r.

• SZKOŁY PARTNERSKIE

Niemcy
We wrześniu 2016 r. podpisano umowę współpracy ze Szkołą Branżową w Hanowerze w zakresie wymiany integracyjnej i zawodowej młodzieży

• REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PROJEKTY

Praktyki zawodowe gastronomów w Lipsku w Niemczech maj 2017 w ramach Erasmusa;
Projekt LRPO Lubuskie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego obejmujący m.in. nieodpłatne kursy: wózka widłowego, prawo jazdy kat.B, carvingu, someliera, baristy itp.

MOCNE STRONY SZKOŁY

– Budynek spełniający standardy przestrzenne;
– Szkolne Centrum Informacji;
– Wi-Fi w całej szkole;
– W pełni wyposażona baza prężnie działającego koła wojskowego;
– Możliwość wyboru dyscypliny sportowej na zajęciach wychowania fizycznego;
– Kompleks boisk „Orlik”;
– Wkrótce powstanie pięć nowoczesnych pracowni zawodowych;
– Atrakcyjność zawodów deficytowych na rynku pracy;
– Jedyny w regionie ośrodek egzaminacyjny dla gastronomów i kucharzy;
– Radiowęzeł i muzyka na każdej przerwie;
– Relaksacyjny Klubik Uczniowski.

Sportowy Turniej Klas