XXVI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Na stadionie sportowym w Kożuchowie odbyły się w sobotę – 9 września Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP z terenu powiatu nowosolskiego. W uroczystości otwarcia wziął udział Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak. Zawody rozegrano w następujących konkurencjach: dla dorosłych ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami, dla drużyn młodzieżowych rozwinięcie bojowe, dla dzieci bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami. Po zakończeniu zmagań drużynowych odbyła się konkurencja indywidualna „Strażackie wyzwanie”, podczas której do wykonania było 5 zadań: zakładanie aparatu ochrony układu oddechowego, wciąganie pakietu węży, młot, slalom i podawanie wody oraz ewakuacja poszkodowanego. W kategorii kobiet zwyciężyła druhna Natalia Sekuła z OSP Kolsko, a w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął dh Mateusz Ciebień z OSP Kożuchów. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali puchary, dyplomy i nagrody. W trakcie zawodów odbył się pokaz akcji ratowniczej – gaszenie Chatki Kubusia Puchatka przygotowany przez kilkuletnie (3-4 lata) dzieci z OSP Kolsko.

Klasyfikacja generalna:

Grupa „A” (mężczyźni)