Wspólne plany pracodawców i dyrektorów szkół

Po raz kolejny odbyło się spotkanie przedstawicieli powiatu nowosolskiego, właścicieli nowosolskich firm oraz dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych. Podczas spotkania Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak przedstawił Pełnomocnik ds. Kontaktów z Przedsiębiorcami Violettę Cichomską-Capińską. – Intencją powołania pani pełnomocnik jest bezpośredni kontakt pracodawców i szkół w naszym powiecie – mówił W. Wrześniak. V. Cichomska-Capińska zapowiedziała, że odwiedzi każdy, nawet najmniejszy zakład na terenie powiatu w celu nawiązania współpracy.
Członek Zarządu Andrzej Ogrodnik omówił II Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji, które w tym roku odbędą się 21 kwietnia. Podczas spotkania został również omówiony projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie nowosolskim”, który od początku lipca będzie realizowany przy pomocy funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Naczelnik Wydziału Inwestycji, Funduszy Pomocowych i Promocji Katarzyna Dzieńdziura podsumowała wydarzenie, które miało miejsce 15 i 16 marca br., tj. projekt „Zawód na start”. W ramach projektu w hali sportowej „Elektryka” szkoły ponadgimnazjalne z powiatu nowosolskiego promowały ofertę edukacyjną. Przez dwa dni stoiska odwiedziło ponad tysiąc gimnazjalistów.
Podczas dyskusji zarówno dyrektorzy szkół, jak i właściciele firm zastanawiali się, jak najlepiej usprawnić kontakt między uczniem, a zakładem pracy.