„Wiosna, wiosna, ach to Ty!”…..

Chciałoby się zaśpiewać za Markiem Grechutą .I nie tylko ten autor znalazł inspirację w wiośnie, także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Leszka Kołakowskiego w Kożuchowie zaproponował od kwietnia mieszkańcom miasta ciekawe zajęcia. W ofercie pojawiły się : warsztaty plastyczne i, informatyczne oraz strzeleckie dla dzieci ze szkół podstawowych , programowanie i tworzenie gier mobilnych dla gimnazjalistów oraz coś dla dorosłych-taniec, porady prawne i kurs informatyczny.
Inicjatywa została rozpropagowana w szkołach kożuchowskich i mediach lokalnych. odbyły się również zajęcia pokazowe ,mające na celu zachęcenie do udziału. Odzew społeczeństwa przerósł oczekiwania organizatorów.
Największą popularnością cieszą się warsztaty plastyczne, informatyczne oraz zajęcia na strzelnicy, w których uczestniczą tłumy zainteresowanych.
Podczas kółka plastycznego, prowadzonego przez panie: Dorotę Szefler i Ewę Pilch ,dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie przygotowały już upominki dla swoich mam z okazji nadchodzącego Dnia Matki. Zaplanowano także cykl spotkań, w trakcie których maluchy przygotują niespodzianki dla swoich tatusiów.
Programowanie komputerowe natomiast to język przyszłości, który przybliża maluchom podczas zajęć informatycznych pan Marcin Wojciechowski. Dzięki zajęciom dzieci poznają tajniki blokowego programowania, a tworzenie aplikacji rozwija logiczne myślenie, z wykorzystaniem zdolności matematycznych. Z kolei dorośli w ramach kursu nabywają umiejętności edycji tekstu, sporządzania arkusza kalkulacyjnego oraz bezpiecznego korzystania z internetu.
W zajęciach na strzelnicy uczestniczą dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież z gimnazjum. Chętnych nie brakuje. Trenują pod czujnym okiem pana Mirosława Lewandowskiego nie tylko celne strzały z karabinka pneumatycznego, ale zapoznają się też z zasadami bezpieczeństwa na strzelnicy .
Wszystkie propozycje są bezpłatne i tak jak wiosną przyroda rozwija się ,rozwijają uczestników.