Srebrna Paraolimpijka Krystyna Siemieniecka z wizytą u Starosty

Dziś – 27 września – Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak gościł Krystynę Siemieniecką, zdobywczynię srebrnego medalu w tenisie stołowym na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Starosta pogratulował sukcesu oraz wręczył sportowy prezent. Paraolimpijka wraz ze swoim trenerem Jackiem Łysiakiem oraz Mariuszem Kubickim – prezesem nowosolskiego UKS „Dziesiątka”, którego jest zawodniczką, opowiadała o emocjach towarzyszących udziałowi w tak ważnym sportowym wydarzeniu. Mimo że nie są to pierwsze igrzyska K. Siemienieckiej, bo startowała także w Sydney i Londynie, na tych właśnie odniosła największy sukces. Przy okazji srebrna medalistka prezentowała zdobyty krążek, który jak się okazało jest dość ciężki. Ciekawostką jest też, że medalowa szarfa w 50 proc. wykonana jest z plastiku pochodzącego z butelek.