“Sport bez granic. Polsko-niemiecki trening z mistrzem”

To kolejny projekt realizowany przez Starostwo Nowosolskie. Tym razem był on typowo sportowy i nastawiony na poprawę kondycji fizycznej. Jednak głównym celem projektu było pogłębienie integracji wśród uczniów z pogranicza polsko – niemieckiego, umocnienie już istniejącej współpracy i kontaktów pomiędzy młodzieżą z KSC Asahi Spremberg i Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimp” z Nowej Soli. A wszystko przez udział w rozgrywkach sportowych.
W ramach projektu, w niedzielę 19 czerwca, 30 judoków z Polski i Niemiec szkoliło swoje umiejętności podczas wspólnych treningów z wielokrotnym reprezentantem Polski na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Europy w judo Pawłem Zagrodnikiem. Po solidnym treningu zawodnicy powalczyli o Puchar Starosty w Drużynowym Turnieju, w którym nasi zachodni sąsiedzi okazali się lepsi. Dzień sportowych emocji zakończyło spotkanie integracyjne przy grillu.
Kolejnego dnia projektu – 20 czerwca grupa odwiedziła wszystkie nowosolskie gimnazja, gdzie w ramach lekcji wychowania fizycznego zaprezentowała swoje umiejętności. Uczniowie z gimnazjum nr 1, 2 i 3 z zaciekawieniem przyglądali się wyczynom judoków.
Projekt „Sport bez granic. Polsko – niemiecki trening z mistrzem”, realizowany był równolegle z Międzynarodowym Turniejem Judo Solanin Cup, który z powodzeniem od kilku lat organizuje UKS Olimp. Projekt dzięki formule jeszcze uatrakcyjnił i tak już bardzo ciekawy Turniej Judo.

powiat-interreg-stopka-1