Rusza remont stadionu przy LO

We wtorek, 17 listopada br. w starostwie podpisano umowę na wykonanie zadania pn.: „Budowa kompleksu lekkoatletycznego przy Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Soli – wariant 333m – obiekt certyfikowany”. Do ogłoszonego przetargu stanęło aż 7 firm. Wygrała warszawska spółka „EVERSPORT”, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Stronami przy podpisywaniu umowy byli starosta Waldemar Wrześniaki, wicestarosta Robert Paluch, skarbnik powiatu Ewa Matyla oraz Marcin Maciej Marcinkowski, prezes zarządu spółki „Eversport”.

Szacunkowa wartość zadania to ponad 2 mln 800 tys. zł, wartość zaoferowana w przetargu to kwota 2 mln 339 247,14 zł.

Budowa kompleksu lekkoatletycznego przy liceum została dofinansowana kwotą 900 tys. zł przez Ministerstwo Sportu i Turystyki  w ramach pilotażowego programu ” Orliki lekkoatletyczne”. Reszta środków pochodzić będzie z budżetu powiatu.

Planowany kompleks lekkoatletyczny będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem na terenie powiatu, umożliwiający organizację turniejów rangi powiatowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej. Dzięki budowie nowoczesnego obiektu, w Nowej Soli będą mogły odbywać się zawody w wielu konkurencjach, takich tak biegi sprinterskie, rzuty oszczepem i dyskiem, biegi przez płotki, skoki w dal i wzwyż.

W ramach zadania powstaną m.in.: bieżnia okrężna ze sztuczną nawierzchnią o długości 333 m, bieżnia prosta i boisko pokryte nawierzchnią trawiastą.

Dzięki uzyskanej dotacji Powiat Nowosolski zakupi także sprzęt sportowy

Teren kompleksu zostanie oświetlony, ogrodzony, i będzie dostępny bezpłatnie dla mieszkańców miasta i okolic.

Remont obiektu rozpocznie się w ciągu najbliższych dni od przygotowania terenu i prac ziemnych. Ponadto w ramach zaplanowanych środków na inwestycję ten rok (ok. 345 tys. zł), zakupiony zostanie sprzęt lekkoatletyczny. Termin realizacji zadania to koniec sierpnia 2016 roku.