Powiatowe zawody Ochotniczych Straży Pożarnych

Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak uczestniczył w sobotę – 28 maja br. w uroczystości otwarcia XXV Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Nowym Miasteczku. W zawodach wzięło udział 28 drużyn, wśród nich zarówno drużyny dorosłe męskie i kobiece, jak i młodzieżowe dziewcząt i chłopców. Gospodarzami zawodów byli burmistrz Nowego Miasteczka Danuta Wojtasik oraz Komendant Powiatowy PSP w Nowej Soli st. kpt. Czesław Młynarczyk.
W Grupie A (dorosła męska) najlepsza okazała się OSP Studzieniec, drugie miejsce zajęła OSP Nowe Miasteczko, trzecie OSP Kolsko. W Grupie C (dorosła kobieca) wygrały panie z OSP Siedlisko, drugie miejsce zajęła OSP Kolsko, trzecie OSP z Mirocina Górnego. Wśród drużyn młodzieżowych chłopców niezwyciężona była OSP Mirocin Górny, zaraz potem OSP Studzieniec i na trzecim miejscu OSP Przyborów, a wśród dziewcząt zwyciężyła OSP Kolsko, drugie miejsce OSP Kożuchów i trzecie OSP Bytom Odrzański.