Ponad 1000 gimnazjalistów wzięło udział w targach

W siedzibie Starostwa podsumowano III Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji 2017, które odbyły się 2 marca br. W spotkaniu, które poprowadził Członek Zarządu Powiatu Andrzej Ogrodnik wzięli udział dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu, przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy oraz Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, a także pracownicy Starostwa.
Z przygotowanej prezentacji wynika, że na Targach zaprezentowało się 44 wystawców, w tym: 21 firm; 14 organizacji i instytucji; 2 szkoły wyższe; 7 szkół ponadgimnazjalnych. Stoiska szkół ponadgimnazjalnych odwiedziło 1044 gimnazjalistów klas II i III. Mieli oni do wyboru udział w 30 warsztatach, w tym m.in. Fizyka jest ciekawa, Pierwsza pomoc, Buduj z nami, Obróbka cyfrowa obrazu, Warsztaty kulinarne „Meksykańska Fiesta”, Warsztaty logistyczne „Podróż do Meksyku”. Dodatkowo uczniowie otrzymywali „Paszporty gimnazjalistów”, w których gromadzili pieczątki ze stoisk szkół ponadgimnazjalnych. Za zdobycie wszystkich pieczątek otrzymywali nagrodę. Kolejną atrakcją była sesja zdjęciowa na tle dużych kostek z hasłem „Ucz się u nas!”. Zdjęcia były ekspresowo wywoływane i od razu przekazywane gimnazjalistom. Zainteresowaniem cieszyły się też panele dyskusyjne pt. „Dobra praca. Po dobrej szkole?” i „Dobra praca. W czasach rynku pracy pracownika”.