Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

W niedzielę – 22 maja 2016 r. na terenie Parku Krasnala odbył się Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, w którym uczestniczył Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak. Na rodziny i dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Nowosolski Teatr Terminus A Quo wystawił w plenerze bajkę pt. „Król Lew”. Był pokaz radiowozu policyjnego, pokaz udzielania pierwszej pomocy, pokaz judo. Cały czas dzieci mogły korzystać z dmuchanych zamków, zjeżdżalni, pomalować sobie twarz lub wykonać fantazyjną fryzurę. Panie z rodzin zastępczych miały możliwość skorzystania z zabiegów pielęgnacyjnych dłoni.
W trakcie trwania imprezy pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – organizatora pikniku – prowadzili kampanię promującą rodzicielstwo zastępcze, rozdawali ulotki i balony oraz informowali zainteresowane osoby o tej formie pomocy dzieciom.