Pierwsze festyny drezynowe za nami

W niedzielę – 10 września br. na stacjach kolejowych w Lubięcinie oraz Stanach odbyły się festyny drezynowe realizowane w ramach zadania „Integracja Społeczności Powiatu Nowosolskiego – Festyny Drezynowe”. W sumie wzięło w nich udział ok. 80 osób. Festyny zorganizowane zostały przez Powiat Nowosolski oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań”. Podczas pikników uczestnicy mogli wziąć udział w konkurencji polegającej na przejeździe drezyną na czas. Najlepsze załogi zakwalifikowały się do finału Zawodów o Puchar Starosty Nowosolskiego, który odbędzie się 08 października 2017 r. w Konotopie. Najbliższe festyny odbędą się w niedzielę – 17 września br. – w Otyniu o godz. 11.00 oraz w Stypułowie o godz. 15.00.