Ogólniak najlepszy w konkursie historycznym

Do udziału w XVI Powiatowym Konkursie Historycznym zgłosiło się w tym roku 18 uczestników z czterech szkół. Pierwsze trzy miejsca przypadły uczennicom nowosolskiego ogólniaka.

Dziś – 12 kwietnia br., pod patronatem Starosty Nowosolskiego, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbył się konkurs historyczny „Piastowie na środkowym Nadodrzu”. Przeprowadzono dwa etapy: szkolny i powiatowy. Do etapu finałowego przystąpiło 18 uczniów. Ich zadaniem było rozwiązać test, a w części multimedialnej rozpoznać materiał ikonograficzny.
Kiedy Komisja Konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Muzeum Miejskiego w Nowej Soli oraz Polskiego Towarzystw Historycznego PSP nr 2, podliczyła punkty okazało się, że bezkonkurencyjne było w tym roku nowosolskie Liceum Ogólnokształcące. Uczennice tej szkoły zajęły trzy miejsca na podium. Najlepsza okazała się Kamila Pogoda, drugie miejsce zajęła Anna Klimiuk, trzecie Natalia Filipiak.

Zwyciężczynie odebrały nagrody, a wszyscy pamiątkowe dyplomy. W imieniu Starosty Nowosolskiego dyplomy wręczyła Bożena Nastałek z Wydziału Społecznego Starostwa.