Mistrzostwa PCK pod patronatem Starosty Nowosolskiego

Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak objął patronat nad odbywającym się dziś – 18 maja br. w Parku Krasnala w Nowej Soli etapem rejonowym Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Prawie 100 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowosolskiego i wschowskiego musiało zmierzyć się z udzielaniem pierwszej pomocy przy różnego rodzaju wypadkach. Były złamania nogi, oparzenia, atak cukrzycy, a nawet zanik oddychania. Jak przyznaje Grażyna Krzyśko – Dyrektor Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowej Soli młodzież z roku na rok radzi sobie z zadaniami coraz lepiej. Starosta W. Wrześniak podziękował uczestnikom i opiekunom za bardzo dobre przygotowanie do zawodów, a najlepszym drużynom wręczył ufundowane nagrody. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsza była drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli. Najlepsi będą reprezentować Powiat Nowosolski podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Zielonej Górze.

Wyniki Etapu Rejonowego MPP PCK OR PCK Nowa Sól 18.05.2017 pod patronatem Starosty Nowosolskiego Waldemara Wrześniaka
Szkoły Ponadgimnazjalne zespoły 5-osobowe
1. Liceum Ogólnokształcące w Nowej Soli