Judoczka UKS Olimp w piątce najlepszych

W czerwcu br., w węgierskim Győr, odbył się Puchar Europy Młodzików w Judo. W tym w najważniejszym Turnieju  w Europie  Powiat Nowosolski reprezentowało 6 zawodników UKS OLIMP Nowa Sól. Jako Kadra Narodowa PZJUDO startowali – Angelika Kicek w kategorii 40 kg, Agata Palka kat 44 kg, Maciek Szota 45 kg, Amadeusz Lewandowicz +81 kg oraz jako kadra UKS OLIMP Nowa Sól: Zuzanna Pietrzak 36 kg i Norbert Losiak 50kg. Około 600 reprezentantów z Węgier,  Czech, Słowacji Niemiec, Ukrainy, Macedonii, Rumuni, Belgii, Holandii, Serbii, Chorwacji, Gruzji, Rosji Białorusi, Estonii, Litwy, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch oraz Polski stworzyło niesamowite wydarzenie.

W dwudniowym Pucharze Europy nasi zawodnicy zaprezentowali swoje judo na wysokim poziomie. Czterdziestoosobowy skład  z Polski wywalczył 5 medali brązowych. Wśród  piątki najlepszych Polaków znalazła się Agata Pałka z UKS Olimp. W silnie obstawionej kategorii do 44kg, wywalczyła brąz dla Polski, Nowej Soli, Powiatu Nowosolskiego oraz Olimpu.

Oprócz samego Turnieju i ładowania baterii w Sjofok nad Balatonem, znalazł się czas na promocję powiatu.  Zawodnicy UKS Olimp przekazali gadżety promujące Powiat Nowosolski stronie węgierskiej. – Wyjazd Olimpu nie doszedłby do skutku, gdyby nie wsparcie Starostwa Powiatowego w Nowej Soli. Powiat objął wyjazd swoim patronatem, za co szczególnie dziękujemy i medal Agatki dedykujemy panu staroście – powiedział Dariusz Giedziun, trener nowosolskich judoków.