Film o szkołach, popcorn za darmo i rower w nagrodę

Podczas II Nowosolskich Targów Pracy i Edukacji swoje stoiska prezentowało 47 podmiotów. Na odwiedzających gimnazjalistów czekał rower – nagroda ufundowana przez Starostę Nowosolskiego.

Na targach, które odbyły się w czwartek – 21 kwietnia br., zaprezentowały się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu nowosolskiego, 26 firm, cztery uczelnie wyższe: Łużycka Wyższa Szkoła Humanistyczna z Żar, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Sulechowa, PWSZ z Głogowa, Uniwersytet Zielonogórski oraz m.in. Lubuska Wojewódzka Komenda OHP z Zielonej Góry, Hufiec Pracy z Nowej Soli, urzędy pracy z Nowej Soli i Zielonej Góry, Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy INTERIOR Sp. z o.o., WKU z Żagania. Wystawcy przyjechali z Warszawy, Wrocławia, Katowic, Sulechowa, Żar, Zielonej Góry

Organizatorami byli, podobnie jak w ubiegłym roku: Starosta Nowosolski, Prezydent Miasta Nowej Soli, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowej Soli, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Targi skierowane były do osób bezrobotnych, osób chcących zmienić pracę, pragnących się dokształcać, a przede wszystkim do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Ciekawe prezentowało się stoisko Powiatu Nowosolskiego. Było kino i popcorn. W kinie uczniowie mogli obejrzeć film opowiadający o szkołach ponadgimnazjalnych powiatu. Nie dość, że nie trzeba było kupować biletów, to jeszcze każdy widz otrzymywał za darmo woreczek popcornu. Aby zachęcić gimnazjalistów do odwiedzania stoisk, Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak ufundował rower, którego losowanie odbyło się właśnie na targach. Szczęśliwcem okazał się uczeń klasy III d z gimnazjum nr 1 w Nowej Soli – Mateusz Smarczewski.

Podczas targów obyło się również uroczyste podpisanie umowy współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli, a firmą „Lantmännen Unibake” Nowa Sól. W ramach umowy uczniowie będą mogli odbywać praktyki i staże właśnie w tej firmie.

Patronat nad imprezą sprawowała Marszałek Woj. Lubuskiego, a patronatami medialnymi wydarzenie objęli: Tygodnik Krąg, Gazeta Lubuska, Radio Zachód, TVP 3 Gorzów Wlkp.