Dni otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4

W chłodny kwietniowy dzień w Spożywczaku przywitano gości, grupę ponad 300 gimnazjalistów z całego powiatu nowosolskiego wraz z opiekunami.
W tym roku zaskoczenie  gości przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, gdyż poza tradycyjnymi już spotkaniami ze specjalistami czyli nauczycielami zawodu i ich uczniami, gimnazjaliści mieli możliwość spotkać się również z pracodawcami.
Jednym z nich był duński koncern Lantmannen Unibake, którego fabryka rośnie w oczach i który czeka na naszych absolwentów jako przyszłych pracowników. Przesympatyczni przedstawiciele firmy przedstawiali gimnazjalistom oferty i warunki pracy w zakładzie podkreślając, że zawód Technik Technologii Żywności jest jednym z najbardziej poszukiwanych na rynku.

clip_image002

Inny pomysł na realizację własnej pasji przedstawiła pani Kinga Koziarska, właścicielka firmy „Winnica Kinga”, która wraz z mężem prowadzi gospodarstwo winiarskie. Według pani Kingi agrobiznes w XXI wieku to nie słoma i kalosze tylko agroturystyka, wyspecjalizowane przetwórstwo owoców i warzyw oraz marketing.

clip_image002

Dawid Rewkowski, absolwent ZSP nr 4 i właściciel firmy „DR Ogrody”, wyjaśniał jak ważne jest to, aby nie kierować się modą tylko własnymi zainteresowaniami i predyspozycjami w wyborze przyszłego zawodu. On wybrał właściwie i od dwóch lat z powodzeniem prowadzi firmę projektowania, zakładania i pielęgnacji terenów zielonych zatrudniając okresowo uczniów naszej szkoły.

clip_image002

Trafność wyboru zawodu potwierdził Michał Burzyński z klasy pierwszej Technikum Logistycznego. Uczeń przyznał, że w wyborze szkoły kierował się względami czysto praktycznymi „ Każda firma, instytucja i jednostka wojskowa potrzebuje logistyków. Wszystkie firmy dobrze zapłacą za solidnie wykonaną pracę, a jeśli dobrze zna się język obcy można liczyć na jeszcze większe zarobki za granicą.” Z doskonaleniem języka w naszej szkole nie ma problemu gdyż realizuje się go w zakresie rozszerzonym.

Logistyka

Znajomość języka jest wykorzystywana również w hotelarstwie i turystyce. Bliskość UE i atrakcyjność naszego regionu zapewni pracę również w tych zawodach.

Turystyka i Hotelarstwo

Natomiast Mateusz Kot, uczeń ZSP nr 4, sprzedał naszym gościom wszystko choć ceny były wygórowane. Tak świetnie się spisał na stoisku Technikum Handlowego, że młodzież nie chciała go opuścić.

Mateusz w akji

W tym dniu uczniowie ZSP nr 4 pochwalili się również tym, co robią w wolnym czasie. Tuż przy wejściu gimnazjalistów przywitała maskotka Falubazu Zielona Góra, a w niej szkolny koordynator tego klubu Kamil, który jest uczniem klasy pierwszej logistyki.

Nasza maskotka

Pani Wysocka w Szkolnym Centrum Informacji zabrała uczniów na „Wirtualny spacer po szkole”, pokazała również grafiki naszego maturzysty Kamila Strzygielskiego przedstawiające zawody, w których kształci ZSP nr 4. Super prace!!! SCI to nie tylko biblioteka ale również dyskusyjny klub edukacyjny i koło fotograficzne gdzie uczniowie mogą realizować swoje pasje i przygotować do konkursów. Nasi przyszli uczniowie mogli również wziąć udział w quizie multimedialnym „Sienkiewicz na ekranie”.

SCI - biblioteka

Ale to nie koniec atrakcji!!!
Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy  Strzelców z ZSP nr 4, którzy w tym roku oprócz obezwładniania i odbijania zakładników pokazali akcję z psem (pies Saba spisał się na medal), który w czasie przerw był zagłaskiwany przez gimnazjalistki.

Gimnazjalistki i Saba

Akcja z psem

Krok dalej goście mogli przyglądać się zaciętej walce naszych piłkarzy nożnych i występom naszych cheerleaderek,

cheeleaderki

a sił do dalszego zwiedzania dodawało im konsumowanie rogalików.
Niektórzy w pracowni gastronomicznej próbowali sami je zrobić!!!

mój rogalik

Gastronomia

Można było też zagłosować na najładniejszy stół.

prezentacja stołów prezentacja stołów 1 prezentacja stołów 2

Jak co roku kółko językowe przygotowało wystawę prac dotyczących Wielkiej Brytanii …..

nasze pasje 2 nasze pasje

ale również przedstawienie, tym razem był to „Jaś i Małgosia” (choć Czarownica była straszna to jednak wszyscy przeżyli).

Czarownica z Jasia i Małgosi Jaś i Małgosia

Niestety wszystko co fajne kiedyś musi się skończyć ale prosimy nie martwcie się i………
ZAPRASZAMY ZA ROK

Strzelcy w akcji